Kariyer Melekleri Mentorluk Projesi

Kariyer Melekleri, Ege Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Ege Üniversitesi İşletme Kulübü ve Peryön İnsan Kaynakları Yönetim Derneği tarafından 2016 yılında öğrencilere doğru kariyer planlamalarına yardımcı olması amacıyla başlatılan ve günümüzde faaliyetlerinin tamamı Ege Üniversitesi İşletme Topluluğu tarafından sürdürülen mentor – mentee programıdır.

Projenin Amacı:

  • Öğrencilerin kariyer hedeflerini en doğru şekilde belirlemelerine yardımcı olmak.
  • Öğrencilerin geleceğe daha iyi hazırlanabilmelerini sağlamak.
  • Öğrencilerin kariyer gelişimlerine yön vermek.
  • Mentor olacak kişilerin mentee kişilere kendi bilgi ve deneyimlerini paylaşabilecekleri ve dayanışma içinde olabilecekleri bir ortam yaratmak.

Üniversite hayatının başlaması ile birçok öğrencinin kafasında soru işareti oluşturmaya başlayan ‘’Hangi departmanda çalışmalıyım? Çalışmak istediğim bu alan bana uygun mu? Çalışmak istediğim departmanın çalışma koşulları nelerdir? Bu alanda çalışmak için kendime neler katmalıyım?’’ gibi sorular mentor – mentee programı olan Kariyer Melekleri projesi ile yanıt buluyor. Alanında uzmanlaşmış mentorler; görüşmelerle kariyer yolunda ilerleyen menteelere rehberlik edecek, fikirlerini, düşünce ve deneyimlerini paylaşarak menteelere ışık tutacaktır.

Ege Üniversitesi İşletme Topluluğu, öğrencilerin doğru kariyer planlaması yapmalarına büyük katkıda bulunan bu projeyi sizlerle buluşturmaktan gurur duyar.

Detaylı Bilgi ve Başvuru İçin Tıklayınız.