EGE İŞLETME TOPLULUĞU

Topluluğumuz, ülkemizin en köklü eğitim ve öğretim kurumlarınınarasında yer alan Ege Üniversitesi’nin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’ne bağlı olarak 2005 yılında “Ege İşletme  Kulübü” adıyla kurulmuştur. 2017 yılından itibaren Ege Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığına bağlı olarak “Ege İşletme Topluluğu” adıyla ve her sene 600+ yeni üye ile dinamik bir şekilde faaliyetlerini sürdürmektedir.

Ege Üniversitesi İşletme Topluluğu, kurulduğu günden bu yana öğrencileri bilgilendirme, iş olanakları sağlama, onlara takım ve liderlik içgüdüleri kazandırma yolunda büyük adım atmıştır. Her yıl düzenlediği konferanslar, etkinlikler, zirveler ve yarattığı uluslararası projeler ile öğrencilerin iş hayatını daha yakından tanımasına olanak sağlamış, aynı zamanda şirketlerin gelecek neslin ihtiyaçlarını, isteklerini öğrenmelerine aracı olmuş ve yarının üst düzey yöneticilerine yaratıcılıkı serbest bir ortamda açığa çıkarma fırsatı sunup, pratik yapma, deneyim kazanma imkanı sağlama amacı ile faaliyetlerine devam etmektedir.

Vizyonumuz:

Ege Üniversitesi İşletme Topluluğu geleceğe yönelik adımlarında, ‘yarattığı farklılıklarla ulusal ve uluslararası alanda lider bir öğrenci topluluğu olmak’ düşüncesini taşımaktadır.

Misyonumuz:

Ege Üniversitesi İşletme Topluluğu düzenlediği çeşitli etkinliklerle ulusal ve uluslararası alanda etkili bir iletişim ortamı sağlamayı,

Öğrencilerle akademisyenler ve iş dünyasındaki profesyoneller arasında bilgi akışı sağlamayı,

Ulaştığı kitlenin bilgi birikimini arttırmak, kişisel gelişimine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır.